Методична скарбничка

На цій сторінці розташовані посилання, через які ви зможете ознайомитись із досвідом роботи наших вихователів, переглянути конспекти занять, сценарії та консультації

 

Теми досвідів роботи:
gallery/9561cfcc320ab9500f77f3ad34caf6aa_230x288.26666666667

КОНСПЕКТ
ЗАНЯТТЯ З ЛОГОРИТМІКИ В СТАРШІЙ ГРУПІ
«ЗИМОВА ПРОГУЛЯНКА»

Музичний керівник: Михайленко Т.П.
Тема: Зимнее путешествие
Вид: фронтальное
Тип: тематическое
Программное содержание: Развивать речевую функциональную систему и неречевые психические процессы. Воспитывать умение регулировать мышечный тонус, чувство музыкального ритма, темпа, метра. Формировать музыкально-слуховое представление о развитии музыкального образа, выявлять средства музыкальной выразительности. Развивать певческие навыки: работать над звукообразованием, дыханием, дикцией. Продолжать развитие эмоционального, выразительного, образного исполнения движений, соотношения движений с речью. Совершенствовать ММР. Развивать детское творчество.
Оборудование: ноутбук, аудиозаписи музыкальных пьес, пьесы П.И.Чайковского «Баба Яга», экран, диапроэктор, файлы-иллюстрации к пьесе, снежинки (по количеству детей), елочки, картинки для словарной работы, снеговик (взрослый), конверт.


ХОД ЗАНЯТИЯ.

I. ВВОДНОЕ УПРАЖНЕНИЕ (концентрация внимания).
Дети под марш входят в зал.
- Здравствуйте, ребята! Сегодня к нам на занятие пришли гости. Давайте с ними поздороваемся. (здороваются с гостями). А сейчас послушайте загадку:
Снегом все запорошило:
И деревья, и дома –
Это значит наступила Белоснежная ...
Дети: Зима.
- Правильно, ребята. Сегодня утром я нашла в музыкальном зале вот этот конверт. (показываю конверт) А что в нем, как вы думаете? (Письмо.) Правильно. А чтобы узнать от кого это письмо, нужно отгадать загадку.
«Зимой из снега слеплен ловко:
Три колобка и нос-морковка.» (Снеговик).
Снеговик приглашает нас отправиться на прогулку в зимний лес. Сначала мы поедем на автобусе (дробный шаг), а там, где на дороге будут большие сугробы – пойдем на лыжах (скользящий шаг). Будьте внимательны, слушайте музыку. Итак, мы отправляемся.

II. УПРАЖНЕНИЕ НА РАЗВИТИЕ (РАСПРЕДЕЛЕНИЕ) ВНИМАНИЯ «ЕЛКА. ДЕРЕВО. ПЕНЕК.»
- Вот мы с вами и добрались к лесу. Снеговик в письме просит напомнить вам, что по лесу нужно идти тихо, осторожно, чтобы не напугать лесных жителей. Слушайте внимательно сигналы воспитателя.
III.УПРАЖНЕНИЕ НА РЕГУЛЯЦИЮ МЫШЕЧНОГО ТОНУСА
«ЕЛКА» (Вальс - Р.Глиэра)
- Молодцы, ребята. Вот мы с вами и вышли на лесную поляну.
Снег пушистый пролетает,
Все дороги заметает.
По тропинке проторенной
К елкам мы пришли зеленым.
- Ребята, посмотрите, какая красивая елочка. Давайте и мы сейчас пред-ставим, что мы елочки. На громкую музыку мы будем напрягать руки, как ветки у елочки, а на тихую - медленно опускаем руки вниз и отдыхаем - пошел снег, упал на ветки и они согнулись под его тяжестью.
-
IV.УПРАЖНЕНИЕ НА РАЗВИТИЕ ЧУВСТВА РИТМА, ТЕМПА, МЕТ¬РА «ПОХЛОПАЛИ — ПОТОПАЛИ» (активизация /объем/ внимания).

- Ребята, вы, наверное, немножко продрогли, поэтому нам нужно согреться. А для этого нам нужно выполнить танцевальные движения.
- Настя, как можно погреть ручки? (Похлопать в ладоши.) Покажи, пожалуйста (Показ ребенка).
- Теперь выполним все вместе. (Выполняют все дети.)
- Леша, а как можно погреть ножки? (Потопать /показ/. Выполнение движения всеми детьми.)
- А теперь давайте соединим эти два движения. (Дети выполняют движения под музыку.)
- Молодцы, ребята. А теперь тихонько пройдите к стульчикам.

V. СЛУШАНИЕ: П.И.ЧАЙКОВСКИЙ (из «Детского альбома»)
Как красив зимний лес,
Полон сказок и чудес.

- Ребята, а каких сказочных героев вы знаете? (Ответы детей.)
- Сейчас мы послушаем пьесу композитора П.И.Чайковского, а вы постарайтесь вспомнить и определить, портрет какого сказочного героя передает эта музыка.
(Звучит аудио запись.)
- Только что вы прослушали пьесу. Какого сказочного героя она вам напом-нила? (Ответы детей)
- Да, это Баба Яга. А как вы можете охарактеризовать эту музыку, какая она? (Сказочная, фантастическая, быстрая, тревожная, стремительная, таинствен-ная).
- Молодцы, ребята. Мне понравилось, как вы охарактеризовали эту музыку. На следующем занятии мы еще её послушаем.

VI. ПЕНИЕ.
1. муз.-дидактическая игра «Снежинка»
- Посмотрите, ребята, у меня есть вот такие снежинки. Как их можно еще на-звать? (Снежные хлопья.) Возьмите их, и мы немножко с ними поиграем. Все вы сейчас превратитесь в ветерок и подуете на снежок. Хорошо набираем воздух и потихонечку дуем на снежок так, чтобы он взлетал.
2. Попевка «Выпал снег»
- Ветерок поиграл со снежинками и улетел, а снежиночки тихо опустились на землю. Давайте споем попевочку про первый снег.
Выпал снег, первый снег.
Всюду шум, всюду смех.
(Пение всех вместе на «легато» /"растягиваем ниточку"/; затем по фразам /4 человека/; пение на "стаккато" /отскакивают горошинки/ - 1 раз все вместе, затем по фразам остальные дети, которые не пели).
3. Песня «Зимушка-зима» (сл. и муз. В.Лысенка).
- Ребята, скажите, какое сейчас время года? Правильно, зима.
Послушайте музыку и скажите, что это за песня. (проигрываю отрывок из песни. Ответы детей).
- А какая она по характеру? (Веселая, задорная.) Молодцы. А теперь давайте споем её. (Дети исполняют песню.)

VII. УПРАЖНЕНИЕ НА РАЗВИТИЕ ММР И КООРДИНАЦИЮ СЛО¬ВА С ДВИЖЕНИЕМ «СНЕГОВИК» (В.Егоров)
- Ребята, дайте расскажем стишок про снеговика с помощью рук и поиграем.
Выходите на ковер. (Выполняют упражнение с воспитателем).
Давай, дружок, смелей, дружок,
Кати по снегу свой снежок. Дети идут по кругу друг за другом, изображая, что катят перед собой снежок.
Он превратится в толстый ком, Останавливаются, «рисуют» двумя руками ком.
И станет ком снеговиком. «Рисуют» снеговика из трех кругов разного размера.
Его улыбка так светла! Показывают руками на лице улыбку.
Два глаза, шляпа, нос, метла. Показывают глаза, прикрывают голову ладошкой, показывают нос, встают прямо, держат воображаемую метлу.
Но солнце припечет слегка – Медленно приседают.
Увы! – и нет снеговика. Пожимают плечами, разводят руками.

VIII.ТАНЕЦ-ИГРА «СНЕГОВИК, ТЫ ТАКОЙ ХОРОШИЙ».
- Ребята, мы с вами уже и прогулялись по лесу, и песенку спели, и поиграли, а Снеговика так до сих пор и не повстречали. Где же он? (Раздаются шаги по снегу). Слышите, кажется, кто-то к нам приближается?
Выходит Снеговик.
- Здравствуй, Снеговик! Наконец-то мы тебя нашли.
Снеговик: Здравствуйте, ребята! Я слышал, как вы пели и рассказывали стихи руками. И мне захотелось с вами тоже поиграть. Становитесь в кружок.
(Исполняется танец-игра «Снеговик, ты такой хороший»)
Снеговик: Спасибо, ребята, за такую веселую игру.
М.р.: Спасибо, Снеговик, что пригласил нас к себе в лес. Нам здесь очень нравится. Но мы должны возвращаться в детский сад.
Снеговик: И мне пора на север отправляться. А то становится жарко, боюсь растаю. А на память о нашей встрече я дарю вам вот этих дружков снеговичков. Вы их потом в группе или дома раскрасите. До свидания, ребята.

IX.РЕЛАКСАЦИЯ.
- Ребята, наши снежинки летали, летали и опустились на землю, устелили её пушистым белоснежным ковром. Давайте немножко с вами отдохнем. Ложитесь на ковер на спинки.
(Звучит легкая инструментальная музыка.)
Реснички опускаются, глазки закрываются.
Дышится легко, ровно, глубоко.
Напряжение улетело и расслабилось все тело.
Мы тихонько отдыхаем, сном волшебным засыпаем...
Белый пушистый снежок покрыл всю землю. Но вот подул ветерок, под-хватил легкие снежинки на свои воздушные крылья и закружил в танце. Заве-ли снежинки свой снежный хоровод. Танец сменялся одним, другим, а ве¬терок все кружил их и кружил. Но вот шалунишка-ветерок нарезвился и уле¬тел. А снежиночки тихонько опустились на землю и устелили её белоснеж¬ным ковром.
Вот и кончился наш сон. Потихоньку мы встаем.

X. ЗАКЛЮЧИТЕЛЬНОЕ УПРАЖНЕНИЕ.

- Вот и закончилась наша прогулка. Пора нам возвращаться в детский сад.
Ребята, что вам сегодня больше всего запомнилось на занятии?
- Попрощайтесь с нашими гостями. Садитесь в наш автобус, отправляемся. (Дети дробным шагом выходят из зала.)

Конспект заняття з дітьми старшого віку на тему
«Українська народна пісня»

 

Музичний керівник: Шуваєва В.О.

Мета: Поглиблювати знання дітей про українську народну пісню, про образний характер української народної музики та символіку пісенних образів. Закріплювати та поглиблювати знання дітей про особливості народної пісні.
Розвивати творчу ініціативу, емоційно-ціннісне ставлення до національних пісенних традицій. Виховувати інтерес до пісенної культури свого народу.
Обладнання:
лялька Бабуся Катруся;
Репродукції картин: Триколенко Тарас «Жнива», В.Васильєв «Вбирання молодої», Аким Карнєєв «Хрестини», Серія картин «Пори року» Вікторії Тимошенко, Генріх Семірадський «Ніч напередодні Івана Купала»; Аудіозаписи народних пісень

Хід заняття
♫Вітальна пісенька

Доброго ранку. Ми сьогодні з Бабусею Катрусею вирішили вас зустріти піснею. Вам сподобалося?

Скажіть, а ви любите співати?

А де можна співати?

Бабуся Катруся каже, що ви дуже обізнані діти. Як ви думаєте, про що сьогодні буде йти мова на занятті?

Правильно, сьогодні ми будемо розмовляти про пісні.
А Бабуся Катруся хоче додати, що розмова буде про українські народні пісні. Тож про що буде йти мова?

Скажіть, а як ви думаєте, чим народна пісня відрізняється від авторської?

Народну пісню створює на протязі часу народ. Скільки люди себе пам*ятають- стільки і співають, і в радості, і в горі. А що ж таке пісня?

(Спочатку вихователь каже словами. Потім свіває. Котику сіренький котику миленький, котку волохатий не ходи по хаті дитина повинна сама зрозуміти, що таке пісня).

Це вірш, покладений на музику.
З чого складається пісня? З куплету та приспіву. Здебільшого куплети різні, а приспів однаковий.

Скажіть, будь ласка, а чим же відрізняється народна пісня від авторської?

Народні пісні створені народом

Бабуся питає, а чи знаєте ви, про що можна співати у народних піснях?
(Про побут)
(Про весну, про зиму)
Придумували обрядові пісні (пісні,які співали під час обрядів- вінчання, народження дитини, тощо.)
Календарні пісні

Українські обрядові пісні умовно діляться на пісні зимового, весняного та літнього циклів
Зимові пісні найчастіше зав'язані на побажанні щастя і здоров'я в новому році, славлять працю хліборобів. Весняний цикл починається в березні і триває до кінця весняних польових робіт. У цикл включені веснянки та забави у хороводах. До них відносять і русальні пісні (їх час кінець весни - початок літа), в яких оспівувалась краса природи на тлі побуту і звичаїв людей. У них люди співали про красоти цієї пори року і «на словах» готувалися до весняних польових робіт. Крім того, предки українців вірили: пісня допомагає природі прокинутися і засяяти новим життям. Літній цикл починається зі свята Івана Купала, та пісні на це свято практично не змінилися за сотні років! Також до літнього циклу входять русальні та обжинкові.
Послухаємо уривки цих пісень.

♫«На Івана Купала»
Яка це пісня?(Обрядова, Купальська)
Зверніть увагу на вигук «Гууу» наприкінці куплету. Це характерна ознака обрядових пісень. У давнину вважали, що цей вигук відлякує злі сили, і його часто
♫«Ой літає соколонька»

Які пісні ми прослухали?

А зараз ви прослухаєте найулюбленішу пісеньку малих діток

♫ «Гойда-гой»
А ви впізнали,що це за пісня? (Колискова)
Так,це колискова, і вона теж створена народом.

Діти, усі ці пісні народилися дуже давно, вони старі, а можна навіть сказати старовинні українські пісні. Повторимо разом «Старовинні українські пісні».
Це пісні, які на протязі століть передавалися від батьків-дітям, завдяки чому вони і зараз існують і радують нас.

Бабусі Катрусі дуже подобається як ви працюєте, а тепер прийшов час трохи відпочити

Фізхвлинка
Чук чук чук, чук! (Притупують ногами)
Наловила баба щук. (Рух – тягнуть ліску)
Роздивилась в казані- (придивляються, долоня біля лоба)
То не щуки, а лини! (Розводять руками)
Чук, чук, чук, чук! (Те саме)
Наловив дідуньо щук.
Роздививсь у казані —
Знов не щуки, а лини!
Чук, чук, чук, чук! (Притупують ногами)
Обійдемось і без щук. (мах долонею)
А линки, а линки (плескають в долоні)
Повминаєм залюбки! (гладять себе по животику)
(сідають)

Діти, А хто згадає, яку календарно-обрядову пісню ви співали цього року?
(Добрий вечір тобі)

З яким обрядом зв*язана ця пісня
(Колядка)

Давайте її згадаємо
♫ (співаємо 2 рази)

Молодці, наше заняття наближається до завершення, і пропоную вам показати Бабусі на та нашим гостям пісню-гру, яку ми нещодавно вивчили.

Ой нумо, нумо
В плетеного шума.
Як наша мати
Буде заплітати.

Заплетися, шуме,
Заплетися,
Хрещатий барвінку,
Розстелися.

Ой нумо, нумо
В плетеного шума.
Як наша мати
Буде розплітати.

Розплетися, шуме,
Розплетися,
Хрещатий барвінку,
Розстелися.

Конспект заняття в середній групі
«Таємниці повітря»
(з елементами дослідницької діяльності)
Вихователь: Олейник О. М.


Мета: сформувати у дітей уявлення про повітря як природне середовище, про властивості повітря; ознайомити з однією із них – із рухом повітря (вітром). За допомогою спостережень та дослідів підводити до самостійних висновків. Розповісти про значення свіжого повітя для життя людини. Розвивати наочно-образне мислення, мовлення, допитливість. Виховувати дбайливе ставлення до довкілля.
Підготовча робота: проведення бесід та екскурсій екологічного спрямування; розічування віршів, загадок, прислів’їв та приказок про повітря; проведення гімнастики та рухливих ігор; виконання дітьми трудових доручень (витирання пилу з іграшок, меблів, кімнатних рослин).


Хід заняття


Діти, подивіться, скільки в нас сьогодні гостей. Давайте з ними привітаємось і подаруємо їм гарний настрій.
Посміхнемось сонечку – «Здрастуй, золоте!».
Посміхнемось квітоньці – «Хай вона росте!».
Зустрічаєм весноньку – рада дітвора,
Гостям посміхаємось – зичимо добра!

Я знаю, що в нашій групі всі діти дуже дружні, тому пропоную вам незвичайну подорож до дослідницької лабораторії. Ми вже там були, Ви памятаєте, що ми там досліджували?
(стук у двері) Хто це стукає до нас у двері? (залітає Повітряна Кулька)
П.К: Я – Повітряна Кулька. Погляньте яка я гарна, легка, барвиста. А ще я вмію літати. На вашу думку, що у мене в середині? (відповіді) Правильно, це повітря, тому і називають мене – Повітряною Кулькою. А повітря дуже важливе для всіх на Землі.
Залишайся з нами, Повітряна Кулька, ми як раз збираємося у дослідницьку лабораторію. Можливо, ти дізнаєшся багато цікавого. А ви, діти, бажаєте більше дізнатися про повітря?
Чи знаєте ви, що повітря є всюди й завжди навколо нас? Але воно особливе. Подивіться, у мене є два пакети. Що в одному? (іграшки) А як ви дізналися? (побачили) А що ж в другому? (нічого) Але давайте я покажу вам фокус (вихователь наповнює пакет повітрям) Він повний? Це означає, що в ньому щось є. Що? (повітря) А ми його бачимо? (ні, воно невидиме, прозоре) Яке повітря? (відповіді) Так, ми його не можемо побачити очима, але ми можемо його відчути. Давайте подмухаємо на долоньки. Що ви відчуваєте? (повітря, вітер)
А зараз ми пройдемо у лабораторію. Пригадаємо, що ми вже дізналися про повітря? (невидиме, але можна відчути і воно займає місце) (схематично відображаємо на дошці).
А зараз ми з допомогою дослідів перевіримо, чи скрізь воно є.


Дослід №1 (з водою)
Що ми бачимо? (воду) Візьміть соломинку і збовтайте воду. Що ви зараз бачите? (бульбашки) А бульбашки – це повітря. Давайте ще раз переконаємось, що це повітря, подуйте трубочками на руку. Що відчуваєте? Повітря яке проходить скрізь трубочку. Це доказує, що в наших легенях є повітря. Подуйте у воду. Що бачите? Так, повітря, тобто у воді є повітря? (є) А хто дихає повітрям у воді? (варіанти дітей)


Дослід №2
Давайте перевіримо, чи є повітря в інших предметах: у крейді, камінцях, землі, губці.
Киньте спочатку крейду, що бачите? Є у крейді повітря? А зараз кинемо шматочок камінця. Є бульбашки? Який висновок можемо зробити? А ще в нас є земля, киньте її у воду. Що ми бачимо? Який зробимо висновок? І вземлі є повітря. Рослинам дуже необхідне повітря для росту, тому требавспушувати грунт, щоб було більше повітря, а якщо земля тверда, то повітря мало, рослина може загинути. Кому ще потрібне повітря в землі? (відповіді)
Ось за допомогою дослідів ми зясували, що повітря є скрізь. (схема)


Дослід №3 (з серветкою)
Чи мокра серветка? (суха) Чому? Тому що ми в склянці бачимо тільки серветку, а не бачимо чого? (повітря) Але воно є, пам’ятаєте наш пакетик? Повітря займає все місце в склянці і не дає воді замочити серветку, захищає її. То що ж це доказує? (повітря займає місце)
Ащо ще ми можемо дізнатися про повітря?


Дослід №4
Подуйте на долоньку, яка знаходиться біля ротика. Що відчуваєте? (тепле повітря) А зараз відставте долоньку подалі і подмухайте, що відчуваєте зараз? (повітря холодне) Який висновок? (повітря може бути холодне і тепле) Коли ще повітря буває теплим? (відповіді) А холодним?
А зараз візьміть віяла і вийдіть на килим. Помахайте перед обличчам, що ви відчули? Повітря почало рухатися. Спрямуйте вітерець собіна ніс, на вушко, на товариша. А зараз рухайте віялом швидше, що відчуваєте? (вітерець стає сильнішим)
Вітер може виконувати певну роботу. Він нам допомагає в іграх. Давайте пограємо мильними бульбашками. Що їх видуває? (вітерець)
Фізхвилинка «Злови мильну бульбашку»
А де люди застосовують силу вітру? (вітряні млини, вітрячки, флюгери, повітряні змії, фен, вентилятори тощо)
Д/г «Добре – погано» (робота зі слайдами)
Давайте ще перевіримо, як повітря вміє працювати.


Дослід №5 (з трубочкою на папірці)
А зараз закрийте очі і уявіть, що ви у лісі. Подихайте. А зараз уявіть, що ви біля дороги, де їздить багато машин. Де вам буде легше дихати? Чому?
Робота з картками
Обведіть те, що забруднює повітря. А як же його можна очистити? Переверніть картку і обведіть тих, кому необхідне повітря для життя.
П.К. І ви, і я дуже багато дізналися про повітря. То розкажіть мені ще раз, які таємниці повітря ви відкрили? (розповідь за опорною схемою)
Дякую вам, дуже приємно було з вами працювати. А на згадку я залишаю вам повітряні кульки. Ви дивлячись на них будете пам’ятати про те, що сьогодні дізнались.
Вже час повнртатися у нашу групу. Давайте скажемо чарівні слова: «Раз, два, три до нашої групи зайди».
Чи сподобалась вам наша подорож? Що найбільше запам’яталося? Про що ще хотіли б дізнатися?
А зараз, дітки, ви підете на прогулянку й подихаєте свіжим повітрям.
 

Конспект занятия по ознакомлению с окружающим миром

Вихователь: Дашко В.А.
Тема: «Дикие животные»
Цели:
1. Уточнить и расширить знания детей о жизни диких животных, их повадках, внешнем виде, пище.
2. Корректировать познавательную сферу, развивать предметность восприятия (узнавание и различение животных по контуру).
3. Формировать слуховое и зрительное восприятие, речь детей, мышление через дидактические игры «3й лишний», «Тени животных», «Кто что ест?»
4. Воспитывать умение слушать ответы товарищей и интерес к занятию, а так же доброжелательное и бережное отношение к природе и её обитателям.
Наглядный материал: Иллюстрации диких животных, картинки для д.и «Кто что ест?», ноутбук, проектор.


Ход занятия


1. Организационный момент (слайд 1)
- Добрый день, ребята. Сегодня у нас с вами на занятии присутствуют гости, они хотят посмотреть как вы занимаетесь и какие вы у нас умненькие детки, давайте поздороваемся с нашими гостями.
- А теперь давайте с вами настроимся на занятие, сделаем красивый кружочек и проговорим такие слова
Собрались все дети в круг
Я твой друг и ты мой друг
Дружно за руки возьмемся
И друг другу улыбнемся!
- Передавайте друг другу свою улыбку, ведь когда мы улыбаемся это значит что у нас хорошее настроение и все хорошо, я хочу что б хорошее настроение осталось у нас с вами на целый день и было на протяжении всего занятия!
2. Беседа о зиме.
- Подскажите мне, какое сейчас у нас время года?
- Сколько длится зима?
- Может кто-то вспомнит какой сейчас месяц?
- Посмотрите у меня в руках огромный снежный ком, давайте мы будем его передавать друг другу и называть признаки зимы или любое слово которое связанно с зимой, договорились? (мороз, снег, метель, вьюга, лед, снежинка, снеговик, санки, снегопад, дед мороз, елка, теплая одежда, коньки, лыжи)
- На прошлом занятии мы с вами говорили о зимующих птицах, как вы думаете легло ли птицам зимой? (нет)
- А кому еще зимой приходится трудно? (животным в лесу)
- Почему? (все покрыто снегом, мало еды, холодно)
- Хотите узнать как зимуют животные в лесу?
- Тогда предлагаю вам отправится в зимний лес. Но ведь там столько снега…Как мы можем туда попасть, добраться?
- Ведь сейчас зима, много снега, поэтому предлагаю отправиться на лыжах. Нам будет очень удобно и полезно для здоровья.
- Ну что ж, одеваем лыжи, берем лыжные палки и вперед за мной! (звучит звук метели)
- Мы на лыжах в лес идем,
Мы взбираемся на холм,
Палки нам идти помогут
Будет нам легка дорога
Слайд 2 ЗИМНИЙ ЛЕС (в группе стоят деревья, елки, пеньки, лежат снежки, снег)
3. Дыхательная гимнастика.
- Вот мы и в лесу! Давайте снимем лыжи, что б нам было удобнее выполнять разные задания, аккуратно их сложим в сторонке, они нам еще понадобятся, что б вернутся обратно.
- Какой здесь чудесный морозный свежий воздух.
- Давайте подышим, согреем наши ручки, будем вдыхать носом, а выдыхать через нос.
- Посмотрите как здесь красиво. Лес – это дом, и в нем много лесных жителей.
- А как мы должны себя вести в лесу?
- Тихо, как в гостях, потому что животные очень пугливые и могут испугаться нас. Договорились?
4. Беседа о животных.(дети на пеньках)
- Ребята, а как называются животные, живущие в лесу? (дикие, лесные)
- А почему их так называют? (сами добывают себе еду, сами строят жилище, ухаживают за своими детенышами, живут в лесу вдали от людей )
5. Д.И. «Угадай по описанию» (на дереве – картинка белки, все остальные под деревьями)
- А кто живет в лесу и как они зимуют, мы сейчас узнаем. Деревьев в лесу много , а животных не видно совсем. Посмотрите под деревьями и на деревьях какие - то фотографии белые, для того что бы узнать что на них изображено нужно угадать животного по описанию. Готовы?
- злой, голодный, серый ….? (волк)
- маленький, длинноухий, серый или белый….? (заяц)
- рыжая , ловкая, хитрая, пушистая …? (лиса)
- рыжая, быстрая, любит решки…? (белка)
- большой, неуклюжий, косолапый…? (медведь)
- маленький, колючий, серый…? (еж)
- А каких животных мы не увидим в зимнем лесу, как вы думаете? (медведя, ежа)
- Почему? (потому что они впадают в спячку)
- Видите даже на фотографии они в своих жилищах, свернувшись в комочек спят.
Слайд 3 «Части тела животных»
6. Физминутка «Звериная зарядка» Слайд 4 (снежинки)
- Вы наверное немножко устали, тогда давайте немножко отдохнем.
Раз присядка, два прыжок – это заячья зарядка,
А лисята как проснутся, очень любят потянуться
Обязательно зевнуть , ну и хвостиком вильнуть
А волчата спинку выгнуть, и легонечко подпрыгнуть,
Ну а мишка косолапый, широко расставив лапы,
Долго топчется на месте,
А кому зарядки мало, начинает все с начала!
7. Д.И. «Кто что любит»
- Дети, подумайте и ответьте , могут ли выжить лесные животные без еды зимой? (нет, конечно, потому что что бы жить и расти нужно питаться)
- Посмотрите, ребята, я принесла с собой корзинку, давайте посмотрим, что в ней. (рассматриваем, достаю рыбу, мед, сено, курицу)
- Как вы думаете, что это? (угощение для животных)
- Кого мы угостим рыбой, медом, ягодами? (медведя)
- Правильно, хорошо, ответь мне полным предложением. Медведя мы угостим рыбой, медом и ягодами.
- А это угощенье для кого? (орешки, грибы). Грибы, орешки это угощенья для белки.
- Скажите, кто это любит есть? (курица, мышь). Это любит есть лиса.
- Кого мы угостим сеном, веточками деревьев, морковкой? (зайца)
- А эти угощения для кого? (яблоко, грибы). Для ежа.
- Заяц, мышь – это для волка.
- Молодцы, ребята, ни про кого не забыли , всем угощения нашли, давайте тихонько я поставлю корзинку под дерево, когда мы уйдем животные смогут забрать свои угощения.
8. Психогимнастика.
- Зима это особенное время года, она чудная, таинственная, волшебная.
- Смотрите что это у меня есть? (волшебная палочка),предлагаю вам поиграть с ней хотите?
-Я буду проговаривать волшебные слова, и превращать вас в каких то животных.
- Кучу – верчу (волшебной палочкой) Арину в лису превратить хочу
- Кручу – верчу Деню в зайку превратить хочу
- Кручу – верчу Дашу в ежика превратить хочу
- Кручу – верчу Владика в волка превратить хочу
- Кручу – верчу Леру в белку превратить хочу
- Вам понравилась моя волшебная палочка? отдохнули немножко? тогда идем те дальше.
9. Игра «3 лишний» слайды
- Посмотрите на экран, перед вами три картинки с животными. Вам нужно убрать лишнюю карточку. Будьте внимательны…..
(Начать с самого простого и перейти к сложному по 2 слайда)
- белка, заяц, медведь, картошка
- волк, лиса, медведь, сова
-заяц, ежик, белка, корова
- волк, лиса, заяц, индюк
- медведь, волк, зайчонок
-Молодцы ребята, вы отлично справились с заданием.
10. Игра «Тени животных» слайды
- Ой, посмотрите, как то стало темнеть в нашем лесу, и животные уже отправляются к себе на ночлег и их почти не видно, мы сможем с вами рассмотреть и назвать животных?
- Тогда будьте очень внимательны!
- Кто это отправляется к себе на ночлег?
- А это кто бредет по темному лесу?
11.Итог
- Посмотрите, ребята сколько мы с вами прошли , сколько выполнили разных заданий, какие вы молодцы!
- Где мы сегодня путешествовали? (по зимнему лесу)
- Что мы здесь делали ? (выполняли задания, играли в игры, беседовали о животных)
- А теперь пора возвращаться в детский сад.
- Ой, ребята, посмотрите , а что это за такой чудесный белый мешочек, он какой то не обычный, давайте посмотрим, что там внутри.
- Пока мы с вами играли, выполняли задания, дикие животные приготовили для нас с вами сюрприз, посмотрите, целое лукошко орешков (печенье)
Слайд с мордочками животных
12. Рисование солью.
- Предлагаю, ребята, вам тоже оставит какой то сюрприз для наших лесных друзей, давайте нарисуем на нашем волшебном снеге пальчиками мордочки животных, подходите к лоточкам парами.
- Я думаю им понравится. Вы молодцы!
- Спасибо, вам огромное! Нам очень понравилось у вас в зимнем лису, но нам пора.
- Давайте оденем лыжи и будем отправляется в путь. (звуки метели)
- Мы на лыжах в сад вернемся,
Мы взбираемся сейчас на холм,
Палки нам идти помогут
Будет нам легка дорога!

Введите текст

Заняття з математика для молодшої групи
Вихователь: Мельникова Я.О.
Мета:

- удосконалювати уміння класифікувати предмети за декількома
ознаками;
- закріплювати знання дітей про геометричні фігури;
- здійснювати серіацію предметів за величиною та кольором;
- виховувати цілеспрямованість, уміння діяти спільно та культуру
поведінки;
- розвивати логічне мислення, пам'ять, уяву.


Обладнання: конструктор Лего-Дупло, геометричні фігури


Хід заняття:


Діти, станьте, будь ласка, у коло. Я дуже рада бачити вас. Давайте візьмемося за руки, подаруємо один одному посмішку. А тепер подаруйте посмішку нашим гостям.
Ой, діти, подивіться що я знайшла! Це скринька чарівна.
– На скрині висить замок. Щоб зняти замок і відкрити скриню, потрібно плеснути в долоні перед собою, над головою, біля вушка, за спиною.
– А тепер можна відкрити скриню і зазирнути, а що ж у ній? У нас є лист від жителів країни МАТЕМАТИКИ і вони нас запрошують завітати до них в гості.
- Ви любите подорожувати?
- Тоді давайте відправимося до країни МАТЕМАТИКИ .
- На чому можна подорожувати? і я вам пропоную відправитись в подорож на потягу.
– Що потрібно, щоб вирушити у подорож?
Так квитки! Давайте отримаємо квитки і знайдимо свої місця.


Дидактична гра: «Знайди своє місце»
Мета. Поглиблювати знання геометричних фігур (для трирічних-круг, квадрат; для чотирирічних - круг, квадрат, трикутник); удосконалювати вміння знаходити подібну геометричну фігуру за двома ознаками (колір, форма). Розвивати пам'ять, увагу, мислення. Виховувати старанність. Матеріал: набір геометричних фігур(демонстраційний та роздатковий).
Хід гри
Діти за словесною інструкцією вихователя отримують в касі квиток – геометричну фігуру і знаходять стілець з закріпленою на ньому такою ж фігурою.
- Я буду вашим контролером, і я хочу перевірити, чи правильно ви обрали свої місця?
Наш потяг рушає,
Вагони біжать,
А в поїзді цьому
Малята сидять.
Чох-чох-чох.
(грає музика)
Перша зупинка (робота за столами)
Гра «Давайте порахуємо»
Мета: Закріпити колір і рахунок деталей конструктора LEGO.
Матеріал: цеглинки LEGO синього, червоного, жовтого, зеленого, білого кольорів 2 x 2, 5 коробок відповідного кольору.


Дидактична гра "Що зайве ?"
Мета: Учити знаходити зайвий предмет серед цеглинок DUPLO, розрізняти цеглинки за кольором і формою; пояснювати: чому ця цеглинка зайва. Розвивати логічне мислення, уважність. Розвивати спостережливість;
Хід вправи:
Роздати дітям 3 - 4 цеглинки однакових за кольором і формою та по одній відмінній від них за будь-якою ознакою.
• Яка цеглинка зайва?
• Чому зайва ця цеглинка ?
• Чим ці цеглинки схожі ?
• Чим відрізняються ?
• Що можна побудувати з цих цеглинок?


Фізхвилинка
Дидактична гра "Веселі башти"
Мета: Формувати елементарні математичні уявлення. Закріпити уявлення дітей про форму, колір, розмір. Розвивати мислення, уяву. Розвивати мовлення вихованців. Розвивати дрібну моторику рук, конструктивний праксис. Розвивати зорову увагу просторові уявлення. Виховувати самостійність, наполегливість, зосередженість
Хід вправи
• Діти сідають на килим, перед ними цеглинки
• Діти правою, а потім лівою рукою дістають цеглинки з сухого басейна та називають їх кольори
• З обраних цеглинок діти будують башти і описують їх
Завдання і запитання (ускладнення, розширення):
• З яких деталей складається башта?
• Якого кольору цеглинки?
• Скільки цеглинок у кожного з вас?
• У кого цеглинок більше (менше)?
• У кого башта нижча (вища)?
• Побудуйте башти однакові за розміром.
• Побудуйте башти з однакових за кольором цеглинок.

III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
– Ви сьогодні були старанні, уважні, тому і впорались з усіма завданнями.
– Які завдання були вам цікаві? Які складні?
– З якими завданнями ви впорались швидко?
– Оцініть свою роботу на занятті. Якщо у вас добрий настрій, вам було цікаво,у вас все виходило – підніміть руки вгору. Якщо у вас щось не виходило – опустіть руки вниз.