В цьому розділі Ви дізнаєтесь про план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти; про порядок подання та порядок розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти; про порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти, про відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)
 Витяг із Закону України "Про освіту":
Стаття 1 п. 31:
Булінг (цькування) - діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров'ю потерпілого.


Типовими ознаками булінгу (цькування) є:
●систематичність (повторюваність) діяння;
●наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);
●дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого

Стаття 52. Категорії учасників освітнього процесу
1.Учасниками освітнього процесу є:
●здобувачі освіти;
●педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники;
●батьки здобувачів освіти;
●фізичні особи, які провадять освітню діяльність;
●інші особи, передбачені спеціальними законами та залучені до освітнього процесу у порядку, що встановлюється закладом освіти.

Яка передбачається відповідальність?
Стаття 1734 Кодексу України про Адміністративні правопорушення (витяг)

Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

 

 

1. Якщо педагог, інші працівники або батьки стали свідками, то вони мають повідомити керівника закладу незалежно від того, поскаржилась жертва булінгу чи ні.

 

2. Після отримання звернення дитини, відповідна особа інформує керівника закладу освіти у письмовій формі (заява) про випадок булінгу.

 

3. Керівник закладу розглядає таке звернення та з’ясовує усі обставини булінгу. Надалі він скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу та окреслює подальші дії. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а неодноразовий конфлікт, то директор закладу зобов’язаний повідомитиуповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

 

4. До складу комісії входять: педагоги, практичний психолог, батьки постраждалого та «булера» (за згодою), керівник закладу та інші зацікавлені особи.

 

5. У разі якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згоден з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України.

 

6. За будь-якого рішення комісії керівник закладу забезпечує психологічну підтримку усім учасникам випадку.

Алгоритм дій дошкільного навчального закладу (ясла-садок)
комбінованого типу "Багряні вітрила" №293
Запорізької міської ради

19 січня 2019 року набув чинності Закон України від 18.12.2019 року№ 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

"Стаття 173-4. Булінг (цькування) учасника освітнього процесу
БУЛІНГ – це дія або бездіяльність, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого була або могла бути заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.ДЕ ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ?
Якщо Вам необхідна правова допомога (юридична консультація, складання заяви, інших документів) – зверніться до Єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги за номером  0 800 213 103.

ВАЖЛИВО: діти мають право безоплатно отримати послуги адвоката (складання заяв, представництво в суді).

Якщо дитині необхідна психологічна допомога

зверніться на Національну дитячу «гарячу лінію» для дітей та батькі з питань захисту прав дітей за номером 116-111 .

 

1. Щоденний ранковий прийом дитини в групу здійснює вихователь, який опитує батьків про стан здоров`я, оглядає гортань і шкіру, вимірює температуру у групі раннього розвитку дитини (в дошкільних - за показниками, в період карантину тощо.)

2. Не приводити до садочка дітей з підвищеною температурою тіла, кашлем та іншими симптомами захворювань. Хворі діти в дошкільну установу не приймаються.

3. Якщо дитина захворіла упродовж дня, вона ізолюється від здорових дітей в ізоляторі і залишається там до приходу батьків чи госпіталізації.


4. Після перенесеного захворювання діти в дитсадок приймаються тільки за наявності довідки лікаря-педіатра з вказівкою діагнозу, довготривалості та проведеного лікування, відомостей про відсутність контакту з інфекційними хворими, а також з рекомендаціями щодо індивідуального режиму кожній дитини.

5. Ранковий туалет дітей повинен проводитися вдома: батьки зобов`язані приводити дитину в дошкільний заклад чистими, охайно та по сезону одягненими.

6. Одяг у дитячих шафах зберігається окремо: пакет для чистої білизни, пакет для брудної білизни, пакет для групового та вуличного взуття, для гребінця, головного убору, спортивної форми.

7. Не дозволяється приносити в дитячий колектив та зберігати в шафах солодощі, фрукти, іграшки та інші предмети.

8. Заборонено одягати на дітей прикраси, ланцюжки, так як все це може загрожувати життю і здоров`ю дітей, бути втраченими.

9. Приводити дитину в ясла-садок не пізніше 8-ї години ранку.

10. Забирати дитину не пізніше 19.00 год. 

11. Якщо дитина захворіла або відсутня через інші причини, батьки повинні негайно повідомити про це персонал дошкільного закладу.

12. У разі відсутності дитини більше 3-х днів батьки повинні надати медичну довідку.

13. У разі відсутності дитини без поважної причини більше 30 днів, вона вибуває з дитячого садка.

14. Відправляючись у відпустку батьки повинні написати заяву та надати довідку з місця роботи.

15. Завчасно повідомити вихователя про вихід дитини в садочок після її відсутності (за добу).

16. Щодня особисто передавати і забирати дитину у вихователя, не передовіряти особам, що не досягли 16 років та особам у нетверезому стані.

17. Оплату за утримання дитини в дитячому садку необхідно здійснювати до 10-го числа місяця, так як ці кошти ідуть на закупівлю продуктів харчування для дітей.

18. Одягати дітей слід по сезону в залежності від температури повітря, в групі - в одно- двошаровий одяг, шкарпетки, взуття із задником. Слід пам`ятати, що від одягу залежить комфортний стан дитини, її гарний настрій, стан здоров`я.


19. Конфліктні ситуації не слід вирішувати у присутності дитини, так як це травмує її психіку.

20. Поважати права педагога, не допускати нетактовної поведінки по відношенню до працівників ясла-садка, дотримуватись морально-етичних норм і загальноприйнятих правил спілкування.

21. Про всі зауваження щодо роботи закладу повідомляти вихователя або директора.

22. Виконувати правила внутрішнього розпорядку.


 

 

 

Правила поведінки здобувача освіти в ДНЗ №293 «Багряні вітрила»

Правила поведінки та перебування здобувача освіти в ДНЗ базуються на законах України, наказах Міністерства освіти і науки України, Статуті закладу.
 

 • Приходити вчасно в дитячий садок.
 • Вітатися з усіма працівниками ДНЗ.
 • Якщо щось болить, то обов’язково про це сказати вихователю.
 • Берегти іграшки, майно та книги.
 • Дотримуватися вимог безпеки.
 • Бути доброзичливим у взаєминах з однолітками;
 • Дотримуватися культурно гігієнічних навичок відповідно віку.
 • Дотримуватись комунікативно-мовленнєвих норм під час спілкування.
 • З повагою та розумінням ставитися до людей з особливими освітніми потребами та тих, хто потрапив в складні життєві обставини.
 • Узгоджувати свої інтереси, бажання, дії з іншими, поводитися толерантно, вміти порозумітися та не допускати конфліктів;
 • Свідомо ставитися свого здоров’я та оточуючих.
 • Дбайливо ставитися до навколишнього середовища.

Правила перебування здобувача освіти в ДНЗ №293 «Багряні вітрила»