Умови для функціонування та розвитку закладу

У цьому розділі Ви знайдете інформацію про орган управляння закладом, кадровий склад згідно з ліцензійними умовами, територію обслуговування, матеріально-технічне забезпечення, про освітні програми, які реалізуються, про додаткові освітні послуги та інше

Додаткові освітні послуги

В ДНЗ працює гурток:

з навчання дітей нетрадиційним технікам малювання "Палітра фантазії", керівник Іщенко О.А. - вихователь, освіта неповна вища спеціальна, спеціаліст, педзвання «Вихователь-методист». Впроваджує у роботу елементи досвіду Шульги Л.:«Розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку на заняттях з малювання», має досвід роботи «Розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку у зображувальній діяльності засобами нетрадиційного малювання».

Дошкільний заклад освіти №293 розраховано за типовим проектом на 13 вікових груп, з них:
2 групи для дітей раннього віку від 2-3 років;
3 групи спеціальні для дітей з порушенням мовлення;
2 групи для дітей молодшого віку;
3 групи для дітей середнього дошкільного віку;
3 групи для дітей старшого дошкільного віку.

Заклад дошкільної освіти має:
• Музичну залу;
• Спортивну залу;
• Медичнийкабінет;
• Методичний кабінет;
• Кабінет практичного психолога;
• Кабінет керівників гуртків (народознавство);
• Спортивні та ігрові майданчики.

     Матеріально-технічне забезпечення відповідає нормам та кількості дітей. Створено повноцінне розвивальне предметно-ігрове середовище. Обладнання та оснащення освітнього процесу у закладі дошкільної освіти здійснюється відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти, затвердженого наказом МОН України від 19.12.2017 №1633.
 

Матеріально-технічне забезпечення

gallery/20171024_134325
gallery/емблема2

Територія обслуговування

 

Згідно з наказом Територіального відділу освіти Комунарського району від 24.04.2017р. № 199/р. за закладом дошкільної освіти № 293 закріплено територію обслуговування для здійснення обліку дітей дошкільного віку, а саме:

вул. 40-річчя Перемоги, буд. 37-43, 47-49;

вул.Новокузнецька, буд. 27-31; вул. Водограйна, буд. 1-5, 10-16, 18


Засновником (власником) ДНЗ № 293 є територіальна громада міста Запоріжжя в особі Запорізької міської ради. Органом управління ДНЗ № 293 є департамент освіти і науки Запорізької міської ради (далі - Департамент) та його відокремлений структурний підрозділ - територіальний відділ освіти Комунарського району департаменту освіти і науки Запорізької міської ради (далі - Територіальний відділ освіти Комунарського району)

Базовий компонент дошкільної освіти – це зведення норм і положень, що визначають державні вимоги до рівня освіченності, розвиненості та вихованості дитини 6 років; сумарний кінцевий показник набутих компетенцій випускником дошкільного навчального закладу і вступу його до школи. Завантажити можна тут 

(у форматі .pdf)

науковий керівник Богуш А. М. МЦФР Україна Наказ МОН від 22.05.2012 № 615

Освітні програми, що реалізуються в закладі дошкільної освіти


Освітня програма розвитку "Впевнений старт";

авторська група на чолі з д.пс.н. Т.Піроженко;

 

“Дитина в дошкільні роки": комплексна освітня програма; авторський колектив, наук. керівник К.Л. Крутій, освітні компоненти: «Кроки до самостійності», «Подорож у довкілля», «Стежинки у Всесвіт»;


“Україна – моя Батьківщина”: парціальна програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку”, розроблена у нашому регіоні, автори: І.І. Кичата, вихователь Ю.М. Палець, О.М.Каплуновська;


Програмно-методичний комплекс «Корекційне навчання з розвитку мовлення для старшого дошкільного віку із ЗНМ», автор: Л.І. Трофименко;


«Українське дошкілля» програма розвитку дитини дошкільного віку,

автор: О.В. Низковська (ранній вік)

Наявність інклюзивних груп

В дошкільному закладі освіти не передбачено умов для навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами

Директор ЗДО Денисенко Світлана Вікторівна,

Вихователь-методист Петренко Наталія Федорівна;

 

Група загального розвитку №1 "Малюки":
вихователі Христенко Любов Петрівна, Малюк Олена Геннадіївна,
помічник вихователя Моісеєнко Оксана Олексіївна;

Група загального розвитку №2 "Жучки":

вихователь Флусова Ольга Віталіївна,
помічник вихователя Пєчєрєй Лілія Миколаївна;

Група загального розвитку №3 «Золота рибка»:

вихователі Коваленко Людмила Якимівна і Ніколаєнко Валентина Миколаївна, помічник вихователя Дзьоба Світлана Миколаївна;

 

Група компенсуючого типу №4 "Теремок":
вчитель-логопед Августинська Яна Миколаївна
вихователі Вербило Ірина Олександрівна і Слесь Тетяна Анатоліївна,
помічник вихователя Терещенко Наталія Михайлівна;

 

 

 

 


Група загального розвитку №5 «Сонечко»:
вихователі Талах Лариса Миколаївна і Дашко Вікторія Андріївна,
помічник вихователя Заєць Олена Миколаївна;


Група загального розвитку №6 «Віночок»:
вихователі Вовкодав Тетяна Іванівна і Ластовецька Юлія Вікторівна,
помічник вихователя Манджос Ірина Володимирівна;


Група загального розвитку №7 «Лісові дзвіночки»:
вихователь Клюквачова Ольга Володимирівна,
помічник вихователя Дьякова Олена Вікторівна;


Група загального розвитку №8 «Чомусики»:
вихователі Бичек Олена Вікторівна і Олейник Олена Миколаївна,
помічник вихователя Слизун Людмила Василівна;

Група загального розвитку №9 «Лісова казка»:

вихователь Нікольська Надія Андріївна,
помічник вихователя Грінь Наталя Іванівна;

 

Група компенуючого типу №10 "Веселка":
вчитель-логопед Скотаренко Ольга Вікторівна,
вихователь Балабан Олена Миколаївна та Малахова Надія Олександрівна,
помічник вихователя Нетьосова Ірина Семенівна;

Група компенсуючого типу №11 «Веселунчики»:

вчитель-логопед Мироненко Анжела Володимирівна,
вихователі Сухина Марина Миколаївна і Таланова Тетяна Вячеславівна,
помічник вихователя Сулейманова Лаягат Тофіг кизи;

 

Ясельна група №12 "Ромашка»:

вихователь Пєвчева Наталія Валеріївна і Савченко Сніжана Олександрівна,

помічник вихователя Філіна Надія Петрівна;

 

Група загального розвитку №13 «Зіроньки»:
вихователі Мастюгіна Людмила Петрівна,

помічник вихователя Панасейко Богдана Павлівна;


Музичні керівники Топал Людмила Володимирівна і Михайленко Тетяна Петрівна;

Практичний психолог Тернова Анастасія Вадимівна;

Інструктор з фізичного виховання Ганза Наталія Євгенівна;

Керівник гуртка з образотворчої діяльності Іщенко Олена Анатоліївна;

 

 

 

 

 


Бессараб Марина Василівна, медична сестра вищої категорії;
Табуренко Тетяна Михайлівна, медична сестра вищої категорії;

Савушкіна Ірина Володимирівна, замісник завідувача по господарчій частині;
Касянок Світлана Сергіївна, діловод, бухгалтер;
Терех Наталя Якимівна, кухар
Захода Людмила Іванівна, кухпрацівник;
Приходько Тетяна Анатоліївна, кухар;

Савушкіна Валентина Миколаївна, кухпрацівник;

Багній Олена Анастасіївна, комірник;

Рулевська Галина Петрівна, кастелянка;

Павлова Тетяна Михайлівна, машиніст по пранню білизни;
Руденко Лідія Григорівна, машиніст по пранню білизни;

Новікова Ніна Миколаївна, прибиральник території;
 Людмила Георгіївна, прибиральник приміщень;

Касянок В.М., сторож; 

Ільясов К.І., робітник з обслуговування будівлі