Відбулась педрада “Про комплексний підхід щодо формування навичок безпеки, здоров язбережувальної компетенції дошкільників”

Педагогічна рада розпочалась із доповіді методиста ДНЗ Гай Т.І. про виконання рішень попереднього засідання. Далі рекомендації щодо формування навичок свідомого ставлення до власного життя і безпеки надала директор Денисенко С.В. У своєму виступі вона наголошувала на тому, що робота не повинна обмежуватися лише засвоєнням дітьми норм та правил з БЖ,  дітей необхідно навчати обачності, формувати навички орієнтування і швидкої реакції в екстремальних ситуаціях, і дотримуватись єдиної стратегічної лінії у діяльності педагогічного, дитячого та батьківського колективів.

Далі вихователі ділились досвідом роботи, обмінювались педагогічними знахідками з приводу формування ціннісного відношення до життя та власного здоров’я як основи здоров’язбережувальної компетентності дошкільників. Наприклад, вихователь Бичек О.В. говорила про необхідність розвивати установки до самостійного виконання оздоровчих процедур, прояву позитивних емоцій у процесі здоров’ятворчої діяльності та дотримання здорового способу життя.

Вихователь Сухіна М.М. представила добірку ефективних методів і прийомів формування навичок безпечної поведінки. Практичний психолог Тернова А.В. розповіла про шляхи збереження та зміцнення психічного здоров’я.

Про рівень сформованості здоров’язбережувальної компетенції у старших дошкільників розповіла методист ДНЗ. Старша медсестра Табуренко Т.М. надала інформацію про рівень захворюваності дітей. Також вона залучила педагогів до обговорення плану фізкультурно-оздоровчої роботи на 2019-2020 н.р.

Наприкінці засідання були підведені підсумки фото-конкурсу «Тато, мама, я – спортивна сім’я». Вихователь Петренко Н.Ф. представила увазі своїх колег слайд-шоу, яке налічувало понад ста світлин із зображенням дітей її групи та їх батьків, зайнятими різними видами спорту.

Серед рішень педради було скласти перспективний план проведення занять з ОБЖД, використовуючи парціальну програму «Про себе треба знати, про себе треба дбати»  Лохвицької та Хрестоматію для дошкільників «Малятам про безпеку життєдіяльності». Також спільно з службами МНС, МВС провести теоретичні заняття та практичні тренінги з питань дій в умовах надзвичайних ситуацій.