Як сформувати у дитини позитивне ставлення до школи

Рекомендації для батьків

Розпочинайте підготовку до школи з ігор, які дадуть дитині змогу набути нових знань, умінь та навичок, розвивати її здібності. Мова гри — найзрозуміліша для дитини, тому грайтеся з нею в ігри на кшталт: «Чого не стало?», «Що змінилося?», «Слова-міста», «Назви одним словом», «Я знаю п’ять назв квітів/посуду/меблів…» тощо.

Дотримуйтеся систематичності занять: 10—15 хвилин щодня можуть дати ліпший результат, аніж година чи дві у вихідні.

Оцінюйте успіхи дитини, а у разі невдач — підбадьорюйте її: «Спробуймо разом, я впевнена, тобі все вдасться», «Ліпше зробити так, згоден?»

Стежте за власним настроєм, адже дитина чутлива до чужих емоцій. Якщо ви не хочете гратися в якусь гру або погано почуваєтеся, ліпше перенесіть заняття. Не грайтеся з дитиною понад силу чи коли маєте похмурий настрій. Ігрове спілкування має бути цікавим та емоційно-позитивним і для дитини, і для вас.

Відвідайте разом із дитиною школу, де вона навчатиметься, покажіть її, де розташовані роздягальня, їдальня, туалет тощо.

Розповідайте дитині про розпорядок дня у школі, про те, що діти мають робити під час уроку, коли і як можна звернутися до вчителя. У пригоді вам може стати гра «в школу», завдяки якій дитина може створити певний образ школи і поведінки в ній.

Поділіться власним досвідом шкільного життя: «Коли я уперше прийшов у школу, я теж не знав, а потім учитель нам показав, розповів…», розкажіть про смішну ситуацію, яка трапилася на уроці тощо.

Читайте дитині твори про школу, школярів, учителів.

Формуйте у дитини об’єктивне уявлення про школу і навчання, не ідеалізуйте і водночас не залякуйте майбутнього школяра, адже відоме перестає бути незрозумілим, таким, що турбує і лякає.